Dzieje się w Lublinie

Wybrane wydarzenia, które sprawią, że Państwa pobyt w Lublinie na długo pozostanie w pamięci

28-31 lipca 2022, Przestrzeń Miejska

Carnaval Sztukmistrzów

Do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, którzy prezentują magiczne, zapierające dech w piersiach spektakle i widowiska. Prowadzą także cykl warsztatów dla profesjonalistów oraz dla początkujących. W ramach imprezy odbywa się Urban Highline, czyli festiwal chodzenia po taśmie.

30 lipca – 5 sierpnia 2022

Tour de Pologne

Wielkie kolarskie święto ponownie w Lubelskiem. Z lubelskimi odcinkami wyścigu, światowej sławy cykliści zmierzą się w pierwszych trzech etapach zawodów. Na trasie między innymi Lublin, Chełm, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Szczebrzeszyn, Zamość, Kraśnik i Janów Lubelski.

9-14 sierpnia 2022, Przestrzeń Miejska

Lubliner Festiwal

Celem Festiwalu Kultury Żydowskiej w Lublinie jest podtrzymywanie pamięci o historii Żydów w Polsce. Główną osią projektu jest muzyka, która łączy pokolenia i poprzez którą uczymy o zwyczajach i tradycji żydowskiej. Dlatego w programie Festiwalu znajduje się zarówno jazz, jak i muzyka klezmerska, sety DJ-skie , alternatywa oraz muzyka chasydzka i klasyczna.

15 sierpnia 2022, Rynek Starego Miasta

Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich

Coroczne wydarzenie muzyczne jest przede wszystkim możliwością zaprezentowania tradycyjnych hejnałów polskich miast oraz ich promowanie w skali kraju, stanowi dla Lublina utrwalenie tradycji hejnałowej sięgającej XVI w.

19-21 sierpnia 2022 Błonia pod Zamkiem, przestrzeń Bazyliki oo. Dominikanów.

Festiwal Re:tradycja

Festiwal, to czas, kiedy kultura tradycyjna prezentowana jest poprzez muzykę, śpiew i taniec. W programie wydarzenia jest miejsce na koncerty muzyki tradycyjnej, jak i te nią inspirowane To także wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu kilkuset artystów, rzemieślników i wytwórców tradycyjnego rękodzieła z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

5 – 11 września 2022, Przestrzeń Miejska

Europejski Festiwal Smaku Lublin

Wydarzenie, dzięki któremu nie przemierzając setek kilometrów można poznać różnorodne smaki Europy. Imprezie towarzyszą koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne.

9 września- 7 października 2022, Przestrzeń Miejska

Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Otwarte Misto/Open City

Już po raz czternasty na lubelskich ulicach zagości sztuka współczesna. Miejski krajobraz zostanie wzbogacony o różnorodne instalacje artystyczne. W sąsiedztwie zabytków architektury pojawią się prace współczesnych artystów. Centrum Lublina zamieni się w swoistą galerię sztuki. To trzeba zobaczyć!

22 października 2022, Centrum Spotkania Kultur

Narodowy Balet Gruzji – Sukhishvili

Nazywają ich huraganem na scenie, duchem widowiska, unikalnym fenomenem, ósmym cudem świata! Tak potrafią tylko oni! 100 tancerzy i 2500 kostiumów. Niesamowita orkiestra i unikatowe instrumenty muzyczne.

29 października 2022, Centrum Spotkania Kultur

Lata 20., Lata 30. – Koncert Muzyki Przedwojennej w CSK w Lublinie

Spektakularne widowisko „Lata 20-te, lata 30-te – Koncert Muzyki Przedwojennej”
Minęło już 100 lat! Znów mamy lata 20. Przeżyjmy to jeszcze raz, wróćmy wspomnieniami do najpiękniejszych polskich piosenek.
Podczas koncertu usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych.
Udostępnij: